shutterstock 129449258 web 1024x976

 

W ramach wspierania uniwersytetów w tym trudnym czasie, część wydawnictw naukowych zdecydowała się na udostępnienie treści dla studentów i pracowników naukowych, dotyczących głównie COVID-19 i zdrowia publicznego.

 samolocik

Bezpłatny dostęp do podręczników akademickich na Cambridge Core
Cambridge University Press udostępnia online ponad 700 podręczników dla szkolnictwa wyższego bezpłatnie do maja 2020 r. Wydawnictwo CUP przygotowało zbiór ponad 80 rozdziałów książek i artykułów w czasopismach dostępnych na Cambridge Core odnoszących się do badań nad COVID-19. CUP rozszerzyło również warunki dostępu do swoich książek na platformie ProQuest Ebook Central.

DOSTĘP | https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks
KOLEKCJA | https://www.cambridge.org/core/browse-subjects/

samolocik

Bezpłatny dostęp do 75 000 książek elektronicznych De Gruyter
De Gruyter oferuje bezpłatny dostęp online do 75 000 tytułów e-booków (opublikowanych między 1650 a 2016). Książki elektroniczne będą dostępne od 1 kwietnia 2020 r. do 30 czerwca 2020 r.
Użytkownicy, którzy chcą skorzystać z dostępu do uwolnionej kolekcji, muszą wypełnić formularz rejestracyjny i zaakceptować wytyczne dotyczące bezpłatnego użytkowania.

DOSTĘP | https://cloud.newsletter.degruyter.com/freeaccess

samolocik

IBUK Libra rozpoczyna akcję „E-booki w służbie nauki”
Wydawnictwo Naukowe PWN do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępnia bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych.

LISTA TYTUŁÓW | plik pdf

samolocik

Platforma JoVE udostępnia moduł Science Education
Moduł zawierający szereg filmów, które mogą zostać wykorzystane podczas zajęć dydaktycznych ze studentami. Materiały szkoleniowe obejmują m.in. filmy z zakresu biologii, fizyki, inżynierii czy też technik laboratoryjnych. Darmowy dostęp potrwa do 15 czerwca.

DOSTĘP | http://han.bg.pg.edu.pl/han/jove/

samolocik

Zestaw materiałów JSTOR w otwartym dostępie
JSTOR oferuje ponad 6000 dostępnych ebooków i ponad 150 czasopism bez konieczności logowania. Wydawca przygotował także otwarty zestaw 26 archiwalnych dostępów do czasopism w dziedzinie zdrowia publicznego, z którego wszyscy mogą korzystać do 30 czerwca 2020 r.

DOSTĘP | https://www.jstor.org/open/

samolocik

Programy szkoleniowe online od Oxford University Press
Dla wszystkich, którzy przeszli na nauczanie w formie online OUP udostępniło bezpłatnie dwa programy szkoleniowe do nauczania online:
• Teaching Online - przedstawia podstawowe zasady pedagogiki online, wprowadzając użytkowników w zagadnienia dotyczące projektowania, dostarczania i ocey kursów online. Obejmuje on także samodzielny kurs, który ma pomóc uczniom w jak najlepszym wykorzystaniu ich doświadczenia uczenia się online.
• Blended Learning - bada strategiczne i praktyczne implikacje łączenia metod tradycyjnych i internetowych w nauczaniu i uczeniu się, obejmuje szereg modeli i podejść, a także porad dotyczących wspierania mieszanej metody uczenia się.
DOSTĘP | https://www.epigeum.com

samolocik

Springer Nature udostępnił ponad 500 podręczników
Springer Nature uruchamia globalny program wspierania nauki i nauczania w instytucjach szkolnictwa wyższego na całym świecie. Instytucje będą miały bezpłatny dostęp do ponad 500 kluczowych podręczników z kolekcji tematycznych eBooków Springer Nature. Ponadto Springer udostępnia swobodnie dostęp do niemieckojęzycznych książek szkoleniowych na temat opieki medycznej w Springer. Te książki będą dostępne za pośrednictwem SpringerLink przynajmniej do końca lipca.

DOSTĘP | https://www.springernature.com/gp/librarians/