Screenshot 2020 10 01 SOWA OPAC Katalog Biblioteki Głównej

 

Chcesz zostać naszym czytelnikiem?
Zapisz się do biblioteki
wypełniając formularz rejestracyjny.

 

 1. W katalogu on-line kliknij „Konto” i „Zarejestruj się”. Wypełnij dane osobowe, potwierdź, że nie jesteś robotem i wyślij do nas formularz zgłoszeniowy

2. System biblioteczny automatycznie wysyła e-mail na wskazany adres z prośbą o potwierdzenie rejestracji konta w bibliotece. Aby potwierdzić rejestrację i aktywować konto, konieczne jest kliknięcie na wskazany odnośnik (W przypadku braku potwierdzenia przez czytelnika przez dłuższy okres czasu, bibliotekarz może skasować niepotwierdzoną rejestrację)

3. Po potwierdzeniu system generuje hasło dostępu do katalogu i wysyła ponowny mail z informacją na ten temat. W tym momencie czytelnik ma już możliwość zmiany hasła po pierwszym logowaniu.

4. Czytelnik ma obowiązek uiścić przelewem opłatę za kartę biblioteczną w wysokości 5 zł (nr konta 12 1020 3147 0000 8402 0085 9934, tytułem „Opłata za kartę biblioteczną”). Potwierdzenie opłaty należy przesłać do biblioteki mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście okazać bibliotekarzowi.

5. Po aktywacji konta i uiszczeniu opłaty, czytelnik może już dokonywać operacji zamawiania i rezerwacji zbiorów bibliotecznych (realizacja zamówienia będzie dokonywana dopiero po dokonaniu powyższych czynności).

6. Przed odebraniem zarezerwowanych zbiorów bibliotekarz sprawdza tożsamość czytelnika oraz nadaje czytelnikowi właściwy kod i drukuje legitymację biblioteczną.

Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem po bibliotece.