Katalogi Bibliotek Wojskowych

Bazy Biblioteki Narodowej

oraz

 logo baztech 300x124 Baza danych bibliograficzno-abstraktowa o zawartości czasopism technicznych (dotyczących inżynierii, techniki, nauk ścisłych i ochrony środowiska) tworzona od 1998 roku przez 20 bibliotek akademickich i branżowych ośrodków informacji naukowo-technicznej. W bazie indeksowane są artykuły z ok. 270 polskich czasopism naukowych oraz wydawnictw własnych uczelni i instytutów naukowo-badawczych. Baza ogólnodostępna.

 

baztol logoBazTOL - Portal BazTOL "Polskie zasoby sieciowe z zakresu nauk technicznych" to dziedzinowy przewodnik po zamieszczonych w Internecie polskich zasobach naukowych o kontrolowanej jakości, związanych tematycznie z naukami technicznymi. Dedykowany jest: pracownikom naukowym i naukowo-dydaktycznym oraz dydaktycznym, nauczycielom, członkom zespołów badawczych, projektowych i wdrożeniowych, studentom i doktorantom, bibliotekarzom.

 

Logo NUKAT
Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny - katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich tworzony metodą współkatalogowania.

 

 

FidkarMultiwyszukiwarka dla Komputerowych Baz Bibliotecznych pozwalającą na przeprowadzanie wyszukiwań katalogowych i bibliograficznych w wielu bazach jednocześnie. Poprzez FIDKAR można w tym samym czasie przeszukiwać katalogi książek, bibliografie zawartości czasopism oraz bibliografie tematyczne – w tym katalogi prac magisterskich.Jest dobrym narzędziem do pracy nad wykazem tematycznym obejmującym nie tylko książki, ale i fragmenty prac zbiorowych, dyplomowych czy artykuły z czasopism, czy przy tworzeniu bibliografii dla konkretnych osób.

 

karo
KaRo - Katalog Rozproszony Bibliotek Polskich - wyszukiwarka pozwala na dostęp do informacji o zasobach bibliotek polskich (NUKAT, Biblioteka Narodowa w Warszawie, katalogi szkół wyższych, bibliotek publicznych, instytucji badawczych).

 

indeks WorldCat jest światowym katalogiem, zawierającym obecnie ponad miliard opisów z 10 tys. bibliotek. Stanowi źródło informacji, źródło danych bibliograficznych i narzędzie wypożyczeń międzybibliotecznych