wykrzyknik

 

29 marca (środa)

Czytelnia czynna w godz. 7.30 - 15.30

Dzień Kobiet w Pionie Prorektora ds. naukowych

7 marca w Lotniczej Akademii Wojskowej odbył się Dzień Otwarty. Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla przybyłych gości, nie zabrakło czasu na zwiedzenie Biblioteki Głównej.

15 lutego br. Rektor–Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej  gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur w Czytelni Biblioteki Głównej LAW podczas uroczystej akademii wręczył indeksy studentom na studia II stopnia w Wydziale Lotnictwa na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka w specjalności eksploatacja statków powietrznych.

Wręczono również wyróżnienia i dyplomy za okres studiów inżynierskich  oraz uczestnictwo na tym etapie w projekcie "Przygotowanie studentów specjalności Inżynieria lotnicza
i Awionika do pierwszej pracy w branży lotniczej".

Biblioteka w liczbach 2022 1

Szanowni Państwo w Czytelni BG możecie skorzystać z darmowej wypożyczalni Academica która zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. To

Miroslaw HW dniu 12.12.2022 roku w wieku 81 lat odszedł gen. bryg. pil. Mirosław Hermaszewski. Absolwent – prymus - Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie z 1964 roku. Komendant Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w latach 1987-1989. 27 czerwca 1978 roku razem z Rosjaninem Piotrem Klimukiem z kosmodromu Bajkonur na statku Sojuz-30 odbył lot w kosmos. Był jedynym Polakiem kosmonautą. Jako pilot wojskowy zdobył klasę mistrzowską. Wylatał 2300 godzin na samolotach, w tym 1800 godzin na samolotach odrzutowych i 800 godzin na samolotach naddźwiękowych. W czasie swojej służby latał na samolotach CSS-13, TS-8 Bies, TS-11 Iskra, MiG-15, MiG-15bis, MiG-21 różnych modyfikacji, Lim-1, Lim-2, Lim-5. Wykonywał loty zapoznawcze na maszynach wojskowych innych państw m.in. na F-16, F-18 Hornet, Mirage 2000-5, Su-27.
Był członkiem Stowarzyszenia Uczestników Lotów Kosmicznych, Krajowej Rady Lotnictwa, Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk.
Autor książki „Ciężar nieważkości: Opowieść pilota-kosmonauty”.

 

W Muzeum Sił Powietrznych 25 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Kustosz – mgr Elżbiety Kołodziej, która po 44 latach pracy w Bibliotece Głównej LAW przeszła na zasłużoną emeryturę. W uroczystości uczestniczyli m.in. Rektor – Komendant, prodziekan Wydziału Lotnictwa, Szef Wydziału Kadr, Szef Wydziału Wychowawczego, Dyrektor Archiwum, przedstawiciele Związków Zawodowych, koleżanki z B.G. oraz liczni pracownicy Uczelni, którzy przez wiele lat współpracowali z Panią Kołodziej.

Podziękowania

Droga Studentko drogi Studencie specjalnie dla Was przygotowaliśmy garść informacji na temat funkcjonowania i zasad korzystania z naszej bibliotekijpgDroga Studentko, drogi Studencie,

specjalnie dla Was przygotowaliśmy garść informacji na temat funkcjonowania i zasad korzystania z naszej biblioteki:

1.      Jak zapisać się do biblioteki

2.      Jak dodać ikonę katalogu do ekranu smartofna

3.      Jak zarezerwować książkę

4.      Opłaty biblioteczne 

5.      Ibuk Libra - jak korzystać

6.      Usługa skanowania

7.     Zadaj pytanie bibliotekarzowi

Wiele innych cennych informacji znajdziecie przeglądając naszą stronę, facebooka, konto na YouTube.

Zapraszamy serdecznie do biblioteki!