Skan 20231016W dniach 10 – 12 października 2023 r. pracownicy BG LAW wzięli udział w zorganizowanym przez Centralną Bibliotekę Wojskową w Ryni XVII Ogólnopolskim Forum Wojskowych Bibliotek i Ośrodków Informacji Naukowej.
Forum jest platformą wymiany wiedzy, doświadczeń oraz opinii profesjonalistów – praktyków w obszarze bibliotekarstwa i informacji naukowej. Zasadniczym celem konferencji organizowanych cyklicznie przez CBW jest doskonalenie kwalifikacji zawodowych pracowników w dziedzinie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, a tym samym podnoszenie jakości oferowanych usług informacyjnych.

Droga Studentko drogi Studencie specjalnie dla Was przygotowaliśmy garść informacji na temat funkcjonowania i zasad korzystania z naszej bibliotekijpgDroga Studentko, drogi Studencie,

specjalnie dla Was przygotowaliśmy garść informacji na temat funkcjonowania i zasad korzystania z naszej biblioteki:

1.      Jak zapisać się do biblioteki

2.      Jak dodać ikonę katalogu do ekranu smartofna

3.      Jak zarezerwować książkę

4.      Opłaty biblioteczne 

5.      Ibuk Libra - jak korzystać

6.      Usługa skanowania

7.     Zadaj pytanie bibliotekarzowi

Wiele innych cennych informacji znajdziecie przeglądając naszą stronę, facebooka, konto na YouTube.

Zapraszamy serdecznie do biblioteki!

20230928 112417 resized

 

Informujemy, że w trosce o wygodę Użytkowników biblioteki

w naszej ofercie pojawiły się nowe usługi.


Przy głównym wejściu do biblioteki została uruchomiona wrzutnia. To całodobowe urządzenie do samodzielnego zwrotu książek 24/7.


W Czytelni zaś, opłaty za ksero czy wydruki komputerowe, można uiszczać również bezgotówkowo, za pomocą karty płatniczej lub BLIKa.

Miło nam poinformować, że 11  sierpnia podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego pracownik Biblioteki Głównej został odznaczony złotym medalem "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny" za 25 lat pracy w resorcie obrony narodowej.

Gratulujemy wyróżnionej!

Zdj. Urszula Krzemińska

1Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza BG LAW uczciła tortem i miłym spotkaniem obecnych i byłych pracowników biblioteki. A w ramach Tygodnia Bibliotek, 9 maja gościliśmy w swoich progach grupę „Jeżyki” z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Dęblinie.

Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece naukowej wyjątkowej uczelni jaką jest Lotnicza Akademia Wojskowa.

Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Maluchy zwiedziły placówkę, dowiedziały się od jak należy się w niej zachowywać. Bibliotekarze zapoznali naszych małych gości z  zasadami wypożyczania książek w Wypożyczalni, korzystania z zasobów Czytelni i pracą Działu Gromadzenia i Opracowania. Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój samolot”, w którym nagrodzono 3 najlepsze prace. 

Plakat TB 2953x4134 1

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza, który rozpoczyna Tydzień Bibliotek trwający do 15 maja.
W tym roku XX edycja Tygodnia Bibliotek odbędzie się pod hasłem
„Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”.

„Biblioteka jest miejscem do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub Facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.”

Dzień Kobiet w Pionie Prorektora ds. naukowych

7 marca w Lotniczej Akademii Wojskowej odbył się Dzień Otwarty. Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla przybyłych gości, nie zabrakło czasu na zwiedzenie Biblioteki Głównej.

15 lutego br. Rektor–Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej  gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur w Czytelni Biblioteki Głównej LAW podczas uroczystej akademii wręczył indeksy studentom na studia II stopnia w Wydziale Lotnictwa na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka w specjalności eksploatacja statków powietrznych.

Wręczono również wyróżnienia i dyplomy za okres studiów inżynierskich  oraz uczestnictwo na tym etapie w projekcie "Przygotowanie studentów specjalności Inżynieria lotnicza
i Awionika do pierwszej pracy w branży lotniczej".