Informujemy, że Biblioteka Główna LAW uzyskała dostęp testowy do kolekcji czasopism na platformie Taylor & Francis Online.
W skład kolekcji wchodzi około 1500 tytułów czasopism wydawanych przez Taylor & Francis Group z zakresu edukacji, ekonomii, geografii, kulturoznawstwa, językoznawstwa, literaturoznawstwa, medioznawstwa, politologii, prawa, nauki o obronności, bezpieczeństwa, kryminologii, psychologii, socjologii oraz sportu i turystyki.
Dostęp możliwy jest ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej.
Zachęcamy do korzystania z zasobów bazy.
Zapraszamy do korzystania z miesięcznego dostępu testowego do wielodziedzinowej bazy ProQuest. To jedna
z największych na świecie internetowych baz gromadzących zbiory publikacji elektronicznych oraz zintegrowana platforma zapewniająca dostęp do różnorodnych dokumentów. Umożliwia użytkownikowi przeglądanie artykułów
z tysięcy czasopism oraz zapewnia dostęp do szczegółowych abstraktów i opisów tysięcy publikacji nieperiodycznych.
Dostęp testowy umożliwia korzystanie z bazy ProQuest Technology Collection, która zawiera ponad 40 mln rekordów, 10 mln zindeksowanych tabel i zdjęć, ponad 4000 pełnych tekstów z zakresu: biomateriałów, badań nad przestrzenią kosmiczną, inżynierią cywilną, mechaniczną, materiałową, kompozytową, IT, elektroniką, optyką, akustyką, robotyką, telekomunikacją, transportem. Obejmuje pełnotekstowe tytuły z całego świata, w tym czasopisma naukowe, branżowe, raporty techniczne i materiały konferencyjne.
W skład ProQuest Technology Collection wchodzą podkolekcje:
Advanced Technology & Aerospace (aeronautyka, astronautyka, komunikacja, technologie komputerowe
i informacyjne, elektronika, lasery, materiały i urządzenia półprzewodnikowe, nauki o kosmosie i telekomunikację)
Material Science & Engineering (badania o kompozytach, metalach, ceramice, polimerach, biomateriałach, modelowaniu, recyklingu, korozji i innych zjawiskach związanych z inżynierią materiałową)
Military Database (stosunki międzynarodowe, nauki polityczne, kryminologia, obronność, lotnictwo i loty kosmiczne, komunikacja, inżynieria lądowa i wiele innych. Zawiera około 550 tytułów, z których ponad 400 jest dostępnych
w pełnym tekście)
ProQuest Technology Collection
Dostęp możliwy jest ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej do 23.05.2022 r
Zapraszamy do korzystania!
Wyniki badań „Wykorzystanie metody ABCD – SUZUKI w rangowaniu potrzeb czytelników Biblioteki Głównej Lotniczej Akademii Wojskowej w dobie pandemii” przeprowadzonych pod koniec 2021 r. przez Panią mgr Agnieszkę Kułak, starszego bibliotekarza Biblioteki Głównej LAW, których celem była identyfikacja potrzeb czytelników Biblioteki LAW oraz wskazanie kierunków doskonalenia działalności placówki w dobie pandemii.
Dyrekcja, Pracownicy i cała społeczność czytelnicza Biblioteki Głównej LAW dziękuje serdecznie
Panu Józefowi Foltynowi za przekazane w darze książki oraz czasopisma o tematyce lotniczej.
Podarowane materiały znajdą poczesne miejsce w naszej książnicy i służyć będą czytelnikom zgłębianiu arkanów historii lotnictwa wojskowego.
https://biblioteka.law.mil.pl/index.php/pl/o-bibliotece/historia/8-aktualnosci#sigProIdb8486cfd39
Przypominany, że Wydawnictwo Lotniczej Akademii Wojskowej udostępnia swoje publikacje online.
Link do Wydawnictwa:
https://www.wojsko-polskie.pl/law/wydawnictwo/
zakładka Publikacje.
16.02.2022 r. w Czytelni Biblioteki Głównej LAW odbyła się uroczysta akademia, podczas której Rektor-Komendant gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur w asyście Prorektorów Pani dr Małgorzaty Kirchenstein oraz Pana płk. dr. inż. Andrzeja Truskowskiego i Kierownika projektu Pana płk. dr. inż. Adama Ruraka, wręczył studentom indeksy na studia II stopnia na Wydziale Lotnictwa - kierunek Lotnictwo i Kosmonautyka, w specjalności Eksploatacja Statków Powietrznych.
Lotnicza Akademia Wojskowa otrzymała dofinansowanie za projekt „Przygotowanie studentów specjalności Inżynieria Lotnicza i Awionika do podjęcia pierwszej pracy w branży lotniczej”. Studia te o profilu praktycznym realizowane są wspólnie z przedsiębiorcami z branży lotniczej w formie studiów dualnych.
https://biblioteka.law.mil.pl/index.php/pl/o-bibliotece/historia/8-aktualnosci#sigProId0f24038b5d
Szanowni Państwo,
Wirtualna Biblioteka Nauki, zaprasza na spotkanie Springer Nature Summit 2022 – Eastern Europe and Central Asia przygotowane przez Springer Nature, które odbędzie się 8 lutego 2022 roku o godzinie 10.00 CEST.
Pierwsza część spotkania będzie dotyczyć strategii wydawnictwa i programu publikowania otwartego, a następnie odbędą się warsztaty na temat publikowania treści naukowych. Spotkanie przeznaczone jest dla autorów i badaczy, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Informujemy, że ukazał się nowy numer e-czasopisma PWN Nauka, które skierowane jest do naukowców, dydaktyków i doktorantów.
W tym numerze:
Incydent czy nowa normalność? Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy badań migracyjnych Dr hab. Paweł Kaczmarczyk, prof. UW
Granice w nauce – dlaczego je utrzymujemy w dobie interdyscyplinarności? Rozmowa z prof. dr. hab. Andrzejem Jajszczykiem, AGH/ERC
Jak utrzymać potencjał kadrowy w dobie ewaluacji 2022? Rozmowa z dr hab. Dorotą Szaban, prof. UZ
Raport z badań zdrowia psychicznego młodych naukowców mgr Joanna Beck, mgr Piotr Koc, mgr Patrycja Uram, mgr Beata Urbańska, KRD
Jak Grupa PWN wspiera widoczność publikacji naukowych? Proces kształtowania długotrwałych relacji uczelni z przedsiębiorstwami w warunkach transformacji cyfrowej Fragment książki dr. Marcina Lisa pt. Kształtowanie relacji uczelni z przedsiębiorstwami w warunkach transformacji cyfrowej
Magazyn Airbus Safety first jest źródłem specjalistycznych informacji na temat bezpieczeństwa dla linii lotniczych, które latają i obsługują samoloty Airbus. Materiały do publikacji pozyskiwane są z wielu źródeł i zawierają wybrane informacje z The Airbus Flight Safety Confidential Reporting System, raportów z badania incydentów i wypadków, testów systemowych i testów w locie. Materiały pozyskiwane są również ze źródeł w branży lotniczej, opracowań i raportów agencji rządowych i innych źródeł lotniczych.
Safety first przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa operacji lotniczych. Dzieli się informacjami i doświadczeniami na tematy związane z bezpieczeństwem, projektowaniem, konserwacją i eksploatacją samolotów Airbus. Celem udostępniania tych informacji jest zapobieganie wypadkom.