Normy

2023

Regulamin ogolny 1

1“ŚLADY BOHATERÓW – DĘBLIŃSKA KONSPIRACJA W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ”
Od 4 grudnia w Bibliotece Głównej LAW można oglądać wystawę Grażyny Szczepańskiej “Ślady Bohaterów – Dęblińska Konspiracja w Czasie II Wojny Światowej”. Powstała ona w ramach  realizacji programu „Patriotyzm Jutra”, finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie. To pierwsza wystawa obrazująca historię dęblińskiej konspiracji w czasie wojny. Materiały, dokumenty i zdjęcia, zostały udostępnione przez organizacje i przez mieszkańców, a zarazem potomków bohaterów podziemia.
Wystawę będzie można zwiedzać w bibliotece do 29.12.2023 r.

Skan 20231016W dniach 10 – 12 października 2023 r. pracownicy BG LAW wzięli udział w zorganizowanym przez Centralną Bibliotekę Wojskową w Ryni XVII Ogólnopolskim Forum Wojskowych Bibliotek i Ośrodków Informacji Naukowej.
Forum jest platformą wymiany wiedzy, doświadczeń oraz opinii profesjonalistów – praktyków w obszarze bibliotekarstwa i informacji naukowej. Zasadniczym celem konferencji organizowanych cyklicznie przez CBW jest doskonalenie kwalifikacji zawodowych pracowników w dziedzinie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, a tym samym podnoszenie jakości oferowanych usług informacyjnych.

Droga Studentko drogi Studencie specjalnie dla Was przygotowaliśmy garść informacji na temat funkcjonowania i zasad korzystania z naszej bibliotekijpgDroga Studentko, drogi Studencie,

specjalnie dla Was przygotowaliśmy garść informacji na temat funkcjonowania i zasad korzystania z naszej biblioteki:

1.      Jak zapisać się do biblioteki

2.      Jak dodać ikonę katalogu do ekranu smartofna

3.      Jak zarezerwować książkę

4.      Opłaty biblioteczne 

5.      Ibuk Libra - jak korzystać

6.      Usługa skanowania

7.     Zadaj pytanie bibliotekarzowi

Wiele innych cennych informacji znajdziecie przeglądając naszą stronę, facebooka, konto na YouTube.

Zapraszamy serdecznie do biblioteki!

Zyczenia dla studentów

20230928 112417 resized

 

Informujemy, że w trosce o wygodę Użytkowników biblioteki

w naszej ofercie pojawiły się nowe usługi.


Przy głównym wejściu do biblioteki została uruchomiona wrzutnia. To całodobowe urządzenie do samodzielnego zwrotu książek 24/7.


W Czytelni zaś, opłaty za ksero czy wydruki komputerowe, można uiszczać również bezgotówkowo, za pomocą karty płatniczej lub BLIKa.

Miło nam poinformować, że 11  sierpnia podczas uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego pracownik Biblioteki Głównej został odznaczony złotym medalem "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny" za 25 lat pracy w resorcie obrony narodowej.

Gratulujemy wyróżnionej!

Zdj. Urszula Krzemińska

1Międzynarodowy Dzień Bibliotekarza BG LAW uczciła tortem i miłym spotkaniem obecnych i byłych pracowników biblioteki. A w ramach Tygodnia Bibliotek, 9 maja gościliśmy w swoich progach grupę „Jeżyki” z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Dęblinie.

Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece naukowej wyjątkowej uczelni jaką jest Lotnicza Akademia Wojskowa.

Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Maluchy zwiedziły placówkę, dowiedziały się od jak należy się w niej zachowywać. Bibliotekarze zapoznali naszych małych gości z  zasadami wypożyczania książek w Wypożyczalni, korzystania z zasobów Czytelni i pracą Działu Gromadzenia i Opracowania. Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój samolot”, w którym nagrodzono 3 najlepsze prace.