W Muzeum Sił Powietrznych 25 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Kustosz – mgr Elżbiety Kołodziej, która po 44 latach pracy w Bibliotece Głównej LAW przeszła na zasłużoną emeryturę. W uroczystości uczestniczyli m.in. Rektor – Komendant, prodziekan Wydziału Lotnictwa, Szef Wydziału Kadr, Szef Wydziału Wychowawczego, Dyrektor Archiwum, przedstawiciele Związków Zawodowych, koleżanki z B.G. oraz liczni pracownicy Uczelni, którzy przez wiele lat współpracowali z Panią Kołodziej.

Spotkanie rozpoczął gen. bryg. pil. dr Krzysztof Cur, Rektor – Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej, który podziękował Pani Kołodziej za wkład pracy wniesiony na rzecz Uczelni. Następnie Szef Wydziału Kadr przedstawił drogę zawodową żegnanej, po czym Dyrektor Biblioteki Głównej w imieniu własnym, oraz pracowników biblioteki podziękowała za lata współpracy i dzielenie się z kolejnymi pokoleniami bibliotekarzy ogromnym zasobem wiedzy fachowej. Ponadto złożyła życzenia „… aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, żeby znalazła Pani czas dla siebie na odpoczynek, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań, a także dobrego zdrowia, pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym”.
Na koniec głos zabrała żegnana Pani Kustosz. Podziękowała wszystkim uczestnikom uroczystości za tak liczne przybycie oraz wyraziła wdzięczność za zaufanie, wsparcie i życzliwość, których doświadczyła na przestrzeni lat ze strony władz Uczelni, koleżanek i kolegów, współpracowników, a przede wszystkim całego grona czytelników. Ponadto życzyła wszystkim sukcesów w pracy zawodowej, zaś „Szkole Orląt” – z którą była związana przez całe swoje zawodowe życie „… dalszych wspaniałych osiągnięć w szkoleniu i kształceniu młodzieży akademickiej, a zwłaszcza lotniczej.”
W trakcie ceremonii pani Elżbiecie Kołodziej zostały wręczone listy gratulacyjne z podziękowaniami, okolicznościowe upominki, kwiaty, a dla upamiętnienia uroczystości wykonano liczne fotografie.

Tekst - Bożena Jach
Zdjęcia - Marta Serafin